Історія Дня Святого Валентина
День Святого Валентина як свято закоханих почали святкувати в Європі з 18 ст., у США – з 1777 року, у країнах СНД – з початку 1990-х років.
З’явився цей день понад 18 століть тому. В часи правління імператора Клавдія II. У цей час Клавдій II збирався підкоряти світ, але римська армія відчувала гостру нестачу солдатів для військових походів, що заважало войовничим планам імператора. Корінь зла Клавдій II вбачав у шлюбі і тому заборонив обряд вінчання.
Але знайшлася людина, що, не боячись імператорського гніву, стала таємно поєднувати серця закоханих. Причому, на цьому заступництво закоханих не закінчувалося, християнський священик на ім’я Валентин (а це був саме він) мирив посварених, писав любовні листи на прохання легіонерів і дарував закоханим парам квіти. Священик був відносно молодий, гарний собою, добрий і чуйний.
Зберегти все це в таємниці не було жодної можливості, день по дню збиралися хмари над головою доброго священика, і ось Валентин був узятий під варту, а незабаром з’явився указ про його страту. Сидячи у в’язниці Валентин закохався в прекрасну дівчину, доньку тюремника, що була сліпа. Керуючись своїми медичними знаннями Валентин вилікував її від сліпоти, але йому самому вже ніщо не могло допомогти. Страта була призначена на 14 лютого. В останній день свого життя Валентин попрохав у тюремника папір, перо й чорнило і написав дівчині прощальний лист із освідченням у коханні, підписавши його – «Твій Валентин».
А в 496 році Римський папа Геласіус оголосив 14 лютого днем Святого Валентина. Відтоді закохані шанують Святого Валентина і вважають його своїм заступником.
Сьогодні День Святого Валентина – це ніжний, найромантичніший і найщасливіший день для всіх закоханих. День, наповнений сердечками, цукерками, листівочками, трояндочками і словами любові. Це день прояву почуттів. День освідчень. День, коли навіть найбільш боязкий і нерішучий може сказати все.
14 лютого – день підвищення працездатності поштових робітників та день надприбутків торгівців квітами та сувенірами. В США в минулому році купували 24 тисячі троянд в хвилину.
В цей день традиційним є обмін «валентинками». Більша їх частина анонімна, не має зворотної адреси, написана з права наліво або лівою рукою. Так прийнято – це додає загадковості. Правда потім приходиться довго відшукувати автора.
Кожен народ святкує День закоханих по-своєму. Британці – надсилають любовні послання не лише друзям, а й своїм домашнім тваринкам… А японці перетворили 14 лютого на 8 березня, але для чоловіків. В цей день подарунки отримують в основному представники сильного полу.
|