Суббота, 23.11.2024, 14:14
Приветствую Вас Гость | RSS
Главная | Каталог статей | Регистрация | Вход
Меню сайта
Категории раздела
Номер №1 март 2005 [14]
Газета №2 апрель2005 [8]
Газета №3 сентябрь 2005 [11]
Газета №4 октябрь 2005 [7]
Газета №5 декабрь 2005 [6]
Газета №9 июнь2006 [21]
Газета №10 сентябрь 2006 [12]
Газета №11 октябрь 2006 [8]
Газета №12 ноябрь 2006 [10]
Газета №6 февраль 2006 [2]
Газета №7 март 2006 [9]
Газета №13 декабрь 2006 [9]
Газета №14 февраль 2007 [10]
Газета №8 апрель 2006 [10]
Март 2008 №18 [3]
АМСУ май 1012 [6]
Газета Академия - АМСУ
Поиск
Наш опрос
Нравится ли вам Академия?
Всего ответов: 185
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Форма входа
Теги
EUBAM (3)
Полезность
Сайт клуба "Менеджер"
Главная » Статьи » Газета "Академия" » Газета №13 декабрь 2006


Ансамбль „Веселка” на професійній сцені

Ансамбль „Веселка” на професійній сцені

Кожен народ унікальний своєю мовою, традиціями, цінностями та історією. Так чомусь на сьогодні склалось, що українці перестали шанувати всі ці безцінні скарби, що були створені ще нашими далекими предками. Дуже рідко на Східній Україні (та й на іншій території) можна почути справжню рідну українську мову, хоча вона є обличчям нашого народу; багато звичаїв і традицій було втрачено, що є справжньою трагедією для будь-якої нації, адже саме вони ідентифікують кожну націю, є його основою і підґрунтям для розвитку. Дуже боляче усвідомлювати, що втрачається інтерес українців і до національного мистецтва, адже українська пісня завжди славилась свою красою і милозвучністю, а запальні народні танці піднімали настрій і пробуджували гордість за свій народ.
Та все ж нам є ким і чим пишатися, бо є люди, які залишаються вірними своєму народу, зберігають його традиції і представляють Україну на світовому рівні, і цих людей, я вважаю, повинен знати кожний. Такою особистістю був Павло Вірський. Ця легендарна особистість внесла величезний вклад в розвиток українського танцювального мистецтва. Саме Павло Вірський підняв український народний танець на рівень світового, створив і довгі роки був керівником академічного державного ансамблю народного танцю України. Цей колектив відвідав різні країни і такими танцями як „Гопак”, „Ми з України”, „Подоляночка”, „Березнянка”, змусив полюбити Україну і поважати її на всіх континентах. Своїм високим професіоналізмом, великим творчим талантом і людськими якостями Павло Вірський здобув собі високий авторитет і повагу багатьох поколінь українців.
Вже давно не стало цього видатного хореографа, але колектив і конкурс народної хореографії, які отримали його ім’я, продовжують і по сьогоднішній день прославляти український танець. Конкурс імені Павла Вірського проводиться один раз на три роки, протягом якого у всіх куточках України проводиться відбір кращих колективів народного танцю, які у підсумку беруть участь в гала-концерті в палаці „Україна” в м. Київ, де проводиться нагородження лауреатів конкурсу.
Нещодавно, а саме, на початку грудня, відбірковий тур цього фестивалю проводився в м. Дніпропетровськ. Поряд з професіональними танцювальними колективами міста та регіону, за запрошенням обласного Дому художньої самодіяльності від управління культури обласної адміністрації, в конкурсі брав участь народний ансамбль фольклорного танцю „Веселка”, керівник Сергій Іванович Жир, Академії митної служби України. Колектив вперше брав участь в цьому конкурсі, адже щоб отримати запрошення потрібно бути визнаним не тільки в місті, а й за його межами. Відбір проводило професійне жюрі, яке очолював народний артист України Г.П. Клоков.
Вже з перших номерів було зрозуміло, що рівень підготовки кожного колективу дуже високий, чіткість і грація рухів вражали глядачів, а така різноманітність і багатство українських танців ще надовго залишаться в серцях і пам’яті кожного. Наш колектив „Веселка” продемонстрував такі композиції, як „Моє Придніпров’я”, українську польку „Вечорниці” і російський танець „Калінка”. Високі оцінки жюрі та гучні аплодисменти глядачів свідчать про те, що виступ колективу пройшов з успіхом і наші старання не були марними.
Дуже приємно відзначити, що улюблений колектив приїхали підтримати курсанти нашої академії. Багато з них вперше побачили народний танець у всій його красі і були вражені рівнем майстерності артистів, колоритом народних костюмів і багатством народної музики, про що свідчать ті емоції, з якими вони розповідали про побачене. Особливо всім запам’ятався танець „Калінка” у виконанні ансамблю „Веселка”, з його запальними рухами і складними трюками.
То ж потрібно віддати належне ансамблю „ Веселка”, що є одним з небагатьох колективів, який вкладає величезний труд в розвиток духовного багатства українського народу серед молоді і представляє нашу академію на такому професійному рівні. І особливо заслуговує на вдячність і повагу керівник колективу – Сергій Іванович, який не тільки виховує в нас любов до танцю, а й вносить великий вклад в розвиток нас як особистостей.
Ковальчук Ілона(М04-1)

Категория: Газета №13 декабрь 2006 | Добавил: boss (07.03.2008) | Автор: Ковальчук І.
Просмотров: 1570 | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Таможня дает добро © 2024
больше новостей в газете а также новости