Суббота, 23.11.2024, 12:14
Приветствую Вас Гость | RSS
Главная | Каталог статей | Регистрация | Вход
Меню сайта
Категории раздела
Номер №1 март 2005 [14]
Газета №2 апрель2005 [8]
Газета №3 сентябрь 2005 [11]
Газета №4 октябрь 2005 [7]
Газета №5 декабрь 2005 [6]
Газета №9 июнь2006 [21]
Газета №10 сентябрь 2006 [12]
Газета №11 октябрь 2006 [8]
Газета №12 ноябрь 2006 [10]
Газета №6 февраль 2006 [2]
Газета №7 март 2006 [9]
Газета №13 декабрь 2006 [9]
Газета №14 февраль 2007 [10]
Газета №8 апрель 2006 [10]
Март 2008 №18 [3]
АМСУ май 1012 [6]
Газета Академия - АМСУ
Поиск
Наш опрос
Хтели бы работать на таможне?
Всего ответов: 281
Статистика

Онлайн всего: 6
Гостей: 6
Пользователей: 0
Форма входа
Теги
EUBAM (3)
Полезность
Сайт клуба "Менеджер"
Главная » Статьи » Газета "Академия" » Газета №8 апрель 2006


Про конференцію

 

 

Ключем до будь-якої науки є знак питання

Оноре де Бальзак

 

14 квітня у стінах нашої Академії відбулася міжнародна науково-практична конференція курсантів, студентів та молодих науковців „Митна політика України в умовах інтеграції до світової спільноти”. Уже стало доброю традицією кожного року навесні організовувати в АМСУ подібні заходи для того, щоб ми, курсанти Академії, залучалися до наукової роботи і тим самим робили свої перші спроби реалізувати себе на іншому, ніж навчання, рівні. Слід нагадати шановному читачу, що курсантство – дуже ініціативний народ, тому багато з нас прийняли активну участь у конференції, починаючи з організаційної підготовки даного заходу і закінчуючи винесенням пропозицій та результатів.

Порядок роботи конференції - звичний. Роботі по секціям передувало урочисте відкриття, на якому ми почули чимало приємних слів підтримки від представників оргкомітету конференції і начальників факультетів АМСУ. Так, привітали учасників конференції Вакарчук С. Б., Корх О. М., Щетинін А. І., Мороз Б. І., Гмирко В. П. Нас відразу ж налаштували на те, що наука – це найвиснажливіша робота. Але це також і найщасливіша робота, тому що є творчою і приносить найвищу радість. Такі слова, безперечно, мобілізували учасників конференції і надали нам впевненості під час секційних засідань.

Робота по секціям „кипіла” впродовж чотирьох годин. Доповіді, жваві дискусії, питання доповідаючим, графічні ілюстрації – всі ці зусилля були направлені на те, щоб учасники могли донести свої думки і пропозиції до інших, щоб їх почули і запам’ятали. Результати такої роботи не примусили себе довго чекати, вони були оголошені під час заключного пленарного засідання. Так, учасники секцій виступили з пропозиціями та рекомендаціями вдосконалити навчальний процес в Академії митної служби (ширше інтерпретувати митну політику України як складову її національного суверенітету, більше уваги приділяти теорії та практиці транскордонного співробітництва в Україні та інших країнах, засобам захисту державного кордону, надавати більш об’єктивну та розширену інформацію про ЄС та про СОТ, глибше знайомити з досвідом організації митної діяльності в інших країнах) та посилити міжвузівське співробітництво (налагодження тісних зв’язків між Академією митної служби України та Академією прикордонних військ України, організація більш тісної співпраці АМСУ з географічними факультетами провідних університетів України щодо картографування митної діяльності та її географічного аналізу). Перед закриттям нагородили учасників, які були удостоєні грамотами за найкращі доповіді. Дуже приємно, що таку нагороду отримала і наш кореспондент Тетяна Азадова (гр. М04-1), з чим ми її і вітаємо!

 

По закінченні заходу ми звернулися до члену оргкомітету конференції, начальника науково-організаційного відділу АМСУ, Борисенко Ольги Петрівни із проханням проаналізувати результати роботи конференції, на що вона любязно погодилась:  

„Цьогорічна конференція показала, що у нас вже сформувалася певна традиція, і ми набули значного досвіду організації відповідних заходів. Я б сказала, що це, напевно, перша конференція, коли не виникли проблеми під час її проведення. Чому так? Перш за все тому, що допомагали у роботі заступники начальників факультетів з навчальної роботи, взявши на себе велику частину організаційних моментів по структуруванню доповідей на конференції, розподілу учасників по секціям.

Особливо активну участь в організації проведення конференції прийняло Курсантське наукове товариство. І неспроста, оскільки це їх захід – конференція молодих науковців. Я не можу обійти увагою тих курсантів, які були співкоординаторами секцій -  Ю. Самборську, М. Оганесяна, І. Старкову,               Т. Пасічника, Г. Квеліашвілі, Л. Вишневецьку, А. Пермінову, Ю. Дудара,               А. Стояновського. Курсантське наукове товариство безпосередньо допомогло у створенні та оформленні інформаційних вказівок для гостей, формуванні списків, розподілу учасників, взяло на себе багато іншої подібної організаційної роботи.  

Сама конференція пройшла „на одному диханні”. За роботами секцій були сформульовані рекомендації і обрані кращі доповіді. Щодо участі наших курсантів у секціях, то вони на фоні інших учасників конференції виглядали дуже „вигідно”. І хоча ми просили, щоб по секціях більше нагороджували гостей, та координатори секцій на 70% рекомендували саме наших курсантів, що свідчить про їх високий рівень підготовки. Проректор з наукової роботи АМСУ Вакарчук С. Б. відмітив, що до Центрального апарату митної служби України разом з рекомендаціями і пропозиціями буде надіслана інформація з іменами учасників, яких відмітили грамотами за найкращі доповіді.

Конференція недарма носить статус міжнародної. Для участі у конференції подали заявки п’ять іноземних науковців (троє з Болгарії і двоє з Польщі). Так, всі ми памятаємо чудовий виступ В. Г. Берковського, який приїхав із м. Любліна (Університет ім. Марії Кюрі-Склодовської).

Із 166 учасників конференції 101 – курсанти АМСУ. Але, по-моєму, участь курсантів у конференції – це не головний показник їх успішної роботи. Хочеться, щоб ви, курсанти, приймали участь у діяльності Курсантського наукового товариства впродовж року, а не активізували свою наукову діяльність тільки напередодні проведення конференції. Сьогодні курсантське самоврядування уже твердо стоїть на ногах, тому потрібно спрямувати вектор його самоврядної діяльності і на наукову діяльність.

Не забувайте, що в Академії проводяться й інші заходи наукового напрямку, наприклад, конкурс кращих наукових робіт, олімпіади тощо. Крім цього, чимало конференцій проводиться в інших вищих навчальних закладах.”

 

Тим курсантам, які хочуть займатися науковою діяльністю, нагадуємо, що в Академії працює потужний осередок студентської наукової ініціативи – клуб „Менеджер” (координатор – Світлана Петрівна Коляда). Практично всі учасники нашого клубу прийняли участь у конференції, їхні наукові дослідження були достойно оцінені. Тож якщо у вас, шановні колеги, зявилося бажання спробувати себе у науці, ми на вас чекаємо!

Пасічник Тарас, М04-1

Категория: Газета №8 апрель 2006 | Добавил: amsu (07.03.2008) | Автор: Пасічник Т. М04-1
Просмотров: 992 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Таможня дает добро © 2024
больше новостей в газете а также новости