Суббота, 23.11.2024, 14:56
Приветствую Вас Гость | RSS
Главная | Каталог статей | Регистрация | Вход
Меню сайта
Категории раздела
Номер №1 март 2005 [14]
Газета №2 апрель2005 [8]
Газета №3 сентябрь 2005 [11]
Газета №4 октябрь 2005 [7]
Газета №5 декабрь 2005 [6]
Газета №9 июнь2006 [21]
Газета №10 сентябрь 2006 [12]
Газета №11 октябрь 2006 [8]
Газета №12 ноябрь 2006 [10]
Газета №6 февраль 2006 [2]
Газета №7 март 2006 [9]
Газета №13 декабрь 2006 [9]
Газета №14 февраль 2007 [10]
Газета №8 апрель 2006 [10]
Март 2008 №18 [3]
АМСУ май 1012 [6]
Газета Академия - АМСУ
Поиск
Наш опрос
ВЫ?
Всего ответов: 485
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Форма входа
Теги
EUBAM (3)
Полезность
Сайт клуба "Менеджер"
Главная » Статьи » Газета "Академия" » Номер №1 март 2005


Загальні курсантські збори

 З основними положеннями роботи Курсантської ради мене ознайомив її голова Шемет Артем.

Ціль організації – допомога і підтримка курсантів, яка полягає в  забезпеченні їх правового і соціального захисту. Це величезний комплекс проблем, серед яких можна виділити такі аспекти, як підтримка дітей-сиріт, які навчаються в Академії, забезпечення матеріальної допомоги, встановлення соціальних стипендій курсантам; проведення різних конкурсів, організація концертів, культурно-масових міроприємств; пропаганда здорового способу життя, заохочення курсантів до участі в спортивних гуртках і секціях тощо. Усі ці заходи, на думку голови ради, надзвичайно важливі. Але, можливо, виникнуть проблеми у звязку з тим, що курсанти не вірять, що Рада зможе їм надати реальну допомогу. Та насправді це не так. Голова організації запевнив, що якщо хтось відмовить курсантам у допомозі, вони завжди можуть звернутися за підтримкою до Курсантської ради.

Що ж робити курсанту, який потребує певної допомоги від організації? Будуть встановлені конкретні дні і час, коли з курсантами будуть проводити співбесіди. Хтось із представників Ради курсантів слухатиме проблеми курсантів і по можливості даватиме відповіді. Якщо проблему неможливо вирішити відразу, то її будуть виносити на обговорення на черговому засіданні Курсантської ради. У проекті також можливе встановлення урн поблизу деканатів, у які можна буде закинути запитання зі своїми даними і пізніше отримати відповідь.

Уже тепер організація пропонує основні пріоритетні задачі, які допоможуть вирішити проблеми. А їх намітилося багато. Кожен член Ради курсантів відповідає за той сектор діяльності організації, яким він займається. Так, Миранюк І., Мажара А., Костюшко К. (громадські зв’язки) будуть підтримувати зв’язок з випускниками Академії - дізнаватися, чи задоволені вони своєю робото, житлом, зарплатнею тощо. Любива Ю., Толкачова О., Нагорний А. (культурно-масова діяльність) займатимуться пропагандою здорового способу життя, провденням концертів, організацією суботників, походами в кіно, театри, музеї тощо. Заохоченням курсантів до участі у спортивних гуртках буде займатися Католик О. Вахнеко К, Остапенко Є., Карпинець О., які відповідають за навчальні питання, повинні слідкувати за тим, щоб не було „рваного” навчального графіка, коли одного дня курсанти відпрацьовують 5 пар, а наступного – 2; щоб на сесію не виносили по 6 екзаменів тощо.

На більш низьких рівнях, порівняно із Радою курсантів, працюватимуть голови курсантських рад факультетів і гуртожитків. Особливо багато проблем прийдеться вирішувати у гуртожитках – бійки на пяну голову, кімнати відпочинку, несправні крани – далеко не повний перелік усіх проблем наших жител. Крім того, буде вестися контроль за дисципліною в гуртожитках. Наприклад, якщо за курсантом помічають, що він постійно вживає алкоголь, то з ним треба вести відповідну виховну роботу, чим і буде займатися організація.        

Курсантська рада має дуже великі повноваження, згідно з положенням про студентське самоврядування у вищих навчальних закладах. Але для того, щоб вона могла здійснювати їх, потрібно скласти і затвердити статут організації, який буде базуватися на Положенні Кабінету Міністрів України „Про студентське самоврядування у вищих навчальних закладах”. На сьогодні це головна проблема, тому що без статуту, фактично, Курсантська рада немає ніяких конкретних прав і повноважень.

Голова Курсантської ради Шемет Артем упевнений, що робота їхньої організації буде тісно переплітатися з роботою Комітету по справах сімї та молоді. Фактично, обидві організації поставили перед собою одинакові цілі, але деякі суттєві відмінності між ними очевидні. Шемет А. відмітив, що поки що в  Курсантської рада немає зв’язків з молодіжними організаціями Дніпропетровська, у той час як Комітет по справах сім’ї та молоді має вихід на більш високі рівні у цих питаннях. Але, все ж таки, про відмінність і спільність ідей організацій можна буде говорити тільки тоді, коли будуть складені відповідні плани.

Матеріальна підтримка Курсантської ради поки що складається із коштів, які виділяє профспілковий комітет і фінансовий відділ Академії. Це досить обмежені джерела, тому голова організації підкреслив, що вони будуть шукати нових спонсорів. Поки що потенційним спонсором у проведенні різних культурно-масових заходів є „Приватбанк”. Існують й інші плани, але всі вони знаходяться в „області загальних понять”. Рада тільки починає функціонувати, і тому головною підтримкою, на думку голови, буде співпраця зі сторони кервіництва АМСУ.

Гурко А., яка займається інформаційним сектором Комітету, надала таку інформацію про перші кроки, які зробила їхня організація:

„16 березня були проведені перші збори Комітету у справах сімї та молоді. Здійснено розподіл обовязків між членами комітету по таким секторам як: організаційний сектор, інформаційний сектор, трудовий сектор, сектор соціального захисту, сектор по роботі з молодими сімями, культурно-масовий сектор, сектор спортивно-масової і оздоровчої роботи.

Новообрані члени Комітету у справах сім’ї та молоді – ініціативні, активні, сповнені новими ідеями курсанти. Залишається тільки сподіватися, що студенти та викладачі, допомога і підтримка яких є необхідною, підуть нам на зустріч і не залишаться байдужими до тих питань, які на даний момент є актуальними для кожного. А ми, в свою чергу, докладемо всіх зусиль для того, щоб життя в Академії стало ще цікавішим”.  

Комітет, як і Курсантська рада, також працює над створенням плану своєї діяльності. Уже намічені деякі конкретні заходи, проведенням яких на даний час займається Комітет.

Обидві організації висловили бажання співпрацювати з нашою газетою. У наступному номері ми подамо результати їхньої діяльності за місяць. Сподіваємося, що Комітет і Рада зможуть виконати покладені на них нами, курсантами, завдання.     

Категория: Номер №1 март 2005 | Добавил: amsu (06.03.2008) | Автор: Пасічник Т. М04-1
Просмотров: 853 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Таможня дает добро © 2024
больше новостей в газете а также новости