Суббота, 23.11.2024, 14:31
Приветствую Вас Гость | RSS
Главная | Каталог статей | Регистрация | Вход
Меню сайта
Категории раздела
Номер №1 март 2005 [14]
Газета №2 апрель2005 [8]
Газета №3 сентябрь 2005 [11]
Газета №4 октябрь 2005 [7]
Газета №5 декабрь 2005 [6]
Газета №9 июнь2006 [21]
Газета №10 сентябрь 2006 [12]
Газета №11 октябрь 2006 [8]
Газета №12 ноябрь 2006 [10]
Газета №6 февраль 2006 [2]
Газета №7 март 2006 [9]
Газета №13 декабрь 2006 [9]
Газета №14 февраль 2007 [10]
Газета №8 апрель 2006 [10]
Март 2008 №18 [3]
АМСУ май 1012 [6]
Газета Академия - АМСУ
Поиск
Наш опрос
На каком языке должен быть этот сайт
Всего ответов: 454
Статистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0
Форма входа
Теги
EUBAM (3)
Полезность
Сайт клуба "Менеджер"
Главная » Статьи » Газета "Академия" » Газета №2 апрель2005


Історія митної форми

Історія митної форми

Людина у формі завжди привертала до себе увагу оточуючих. Її зовнішній вигляд, у нашому випадку, – це не лише маніфестація  професійної приналежності, а й об’єкт прискіпливого вивчення з боку допитливих споглядачів. Носіння форми – справа нелегка, хоча корисна, бо, по-перше,  дисциплінує, а по-друге, привчає до охайності.

Сучасні вимоги до носіння форменого одягу мають історичне підґрунтя. Наведемо деякі цікаві фрагменти минувшини, які розкривають еволюцію митної форми та правил її носіння.

Так, до першої чверті ХІХ ст. колір мундира митника відповідав кольору мундира чиновників тієї чи іншої губернії, про що зазначалось у  Наказі Сенату від 23 серпня 1827 року „Про мундири для митних службовців” Цим наказом, зокрема, було затверджене „...Высочайше утвержденное положение о мундирах для Таможенных Чиновников, следующего содержания: Таможенные Чиновники не имеют особых мундиров, а носят мундиры тех Губерний, в коих Таможни состоят”.

До речі, на території тогочасної Катеринославської губернії (сучасна Дніпропетровська область) митники носили мундир малинового кольору. Але в умовах уніфікації та вузької спеціалізації діяльності центральних відомств це виглядало анахронізмом. Виходячи з цього в сенатському наказі зазначалось далі.

          Повелику же Таможенное Управление есть отдельное от Губернскаго, - читаємо далі в цьому положенні, - для мундиров нижних Таможенных чинов приняты цветы мундиров, установленных для Министерства Финансов и вообще единообразие удобнее, то Министр Финансов имел счастие испрашивать Высочайшаго Его Императорского Величества соизволения всем Таможенным Чиновникам носить мундир, установленный для Министерства Финансов, с нижеозначенным разделением:      

   1) Начальникам Округов мундир, установленный для Начальников Отделений, с прибавлением малаго шитья или борта на клапанах, который присвоить и Вице-Директорам Департамента Внешней  торговли,  равно  и  прочих  Департаментов Министерства Финансов, ибо они еще не имеют особых мундиров.                                        

2) Управляющим первоклассных Таможен — мундир Начальников Отделений.                                      

3) Управляющим   второклассных   Таможен   и   Членам первоклассных — мундир Столоначальников.

 4) Прочим Управляющим, Членам и Чиновникам по особым поручениям при Окружных Начальниках — мундир без шитья с бархатным воротником.                            

5) Всем прочим Чиновникам вместо бархатных носить светло-зеленые суконные воротники и обшлага.

6) Тем Чиновникам, кои имеют должности исполнительная, и должны быть на пристанях, у застав, в пакгаузах и проч., дозволить носить и двубортные сертуки со светло-зеленым воротником, светло-зеленою выпушкою и желтыми пуговицами, как то: Корабельным Смотрителям, Экзекуторам не из военных Чиновников,          Пакгаузным          Надзирателям, Вагстемпельмейстерам, Екерам, помощникам их, имея нижнее

        платье темно-зеленое же сверх сапогов.            

7) Досмотрщикам и инвалидам уже утверждено обмундирование, а о Таможенной страже сделано особое представление Его Величеству.                                         

    З часом удосконалювалася структура митниці та укомплектовування  особового складу. У 1885 г. до  форми митних чинів увішла відомча символіка, а у 1895 р. була введена форма для митних доглядачів.

В СРСР після завершення громадянської війни і початком формування  централізованого апарату управління, у тому числі і митного також запровадили спеціальний формений одяг.

Наказом Народного комісаріату  зовнішньої торгівлі СРСР від 8 травня 1934 р. були встановлені правила носіння уніфікованої форми одягу та знаки розрізнення. Знаки розрізнення носилися на лівому рукаві форменого обмундирування.

Традиція мати спеціальну відомчу форму для митного відомства зберіглась і в сучасній Україні.

Отже, традиція носіння митного форменого одягу сягає своїм корінням глибоко в історію, постійно вдосконалюється та уніфікується.

Азадова Т., М04-1

                                                                                                        Консультував

                                                                                                                   викл. Морозов О.В.
Правила носіння форменого одягу і як їх не можна порушувати

Відповідно до наказу Державної митної служби України від 10 вересня 2003 року N 602 „Про затвердження Правил носіння форменого одягу посадовими особами митної служби України, курсантами митних закладів освіти”, а також до статті 410 Митного кодексу України та постанови Кабінету Міністрів України від 26.12.2002 N 1988 «Про затвердження зразків форменого одягу посадових осіб митної служби України, їх опису, норм забезпечення і термінів експлуатації» встановлюеться:

«Затвердити Правила носіння форменого одягу посадовими особами митної служби України, курсантами митних закладів освіти,.. та ввести їх в дію з 01.01.2004»

Говорять, що правила створені для того, щоб їх порушувати. І курсанти нашої Академії з успіхом це роблять, зокрема у сфері носіння форменого одягу.

Яких тільки «нововведень» не побачиш по дорозі в Академію, в холі, в аудиторіях! Від приталених сорочок, «максі-пасків», додаткових елементів форми, які Кабмін, певно, забув затвердити, до рожевих та білих екстравагантних черевичок. Тенденції моди міняються навіть швидше, ніж самі сезони, і жодному кутюр′є не поспіти за зміною смаків наших модниць та модників, що ж там казати про Кабінет міністрів.

Ні, я не буду писати про те,  що слід чітко дотримуватися правил носіння форменого одягу, бо про це, любі мої курсанти, вам не раз нагадають наші викладачі, оцінивши на парі ваші старання перед дзеркалом. Недаремно ж говорять: «По одежині зустрічають, а… там вже, як Боженька дасть!» 

Єдине можу сказати вам точно, що положень цього правила не знають навіть старшокурсники, що ж можна казати про новачків. Але незнання правил не звільняє від відповідальності, тому, шановні  курсанти, читайте, бо, як кажуть: «Вчитися ніколи не пізно.., аби нічка швидко не промайнула!»

 

ПРАВИЛА

носіння форменого одягу посадовими особами митної служби України, курсантами митних закладів освіти

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

          1.1. Право носіння форменого одягу мають дійсні державні радники, державні радники, радники, інспектори, молодші інспектори митної служби й курсанти митних закладів освіти.

          1.2. Формений одяг носиться в суворій відповідності до Правил носіння форменого одягу посадовими особами митної служби України, курсантами митних закладів освіти. Усі предмети форменого одягу повинні відповідати зразкам та їх опису, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26.12.2002 N 1988 «Про затвердження зразків форменого одягу посадових осіб митної служби України, їх опису, норм забезпечення і термінів експлуатації» і перебувати в бездоганному стані.

         1.3. Посадові особи митної служби України, курсанти митних закладів освіти забезпечуються такими формами одягу:

парадною;

повсякденною.

          Парадна форма - при отриманні нагород, у святкові дні, на урочистих засіданнях, інших офіційних заходах за вказівкою начальників митних органів, спеціалізованих митних установ, організацій

митних закладів освіти.

          Повсякденна форма - при виконанні службових обов'язків у митних органах, спеціалізованих митних установах, організаціях та митних закладах освіти, при несенні служби на митному кордоні України (черговими під час чергування, курсантами під час навчання).

         До повсякденної форми належить формений одяг, який видається додатково посадовим особам митної служби, які здійснюють мит­ний огляд товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон, а також особовому складу підрозділів власної безпеки, організаційно-контрольних підрозділів, чергових служб, підрозділів охорони праці, господарсько-експлуатаційних відділів митних органів, спеціалізованих митних установ і організацій, що безпосередньо займаються питаннями матеріально-технічного забез-печення, капітального будівництва та експлуатації митних об'єктів, водіям усіх категорій, а також формений одяг, що видається додатково особовому складу митної варти при виконанні спеціальних заходів, пов'язаних з виявленням, розкриттям, припиненням, профілактикою контрабанди та порушень митних правил, запобіганням таким порушенням.

   Дозволяється носити парадний і повсякденний формений одяг у вихідні дні та позаслужбовий час.

 1.4. Кожна з цих форм одягу поділяється на літню і зимову.

 1.5. Перехід на літній або зимовий формений одяг, залежно характеру виконуваних робіт, навчального процесу й погодних умов установлюється наказом Держмитслужби України, митних органів та спеціалізованих митних установ, організацій і митних закладів освіти.

 1.6. Носіння орденів, медалей і нагрудних знаків України посадо- вими особами митної служби України на форменому одязі визн ачається відповідними положеннями про ці нагороди.

  Ордени та медалі, орденські стрічки та стрічки медалей колишнього СРСР та інших держав посадові особи митної служби України носять за власним бажанням після орденів і медалей України.

  На парадній та повсякденній формі одягу замість орденів та медалей носять орденські стрічки і стрічки медалей на планках, а також знаки відзнаки і нагрудні знаки.

  Орденські стрічки та стрічки медалей на планках носять з лівого  боку на пілочці кітеля посадових осіб митної служби України. Край верхнього ряду стрічок знаходиться на відстані 7 см нижче рівня  кута лацкану. Дві і більше орденських стрічок і стрічки медалей планках закріплюються на загальній планці справа наліво, але більше чотирьох. Стрічки, які не вміщаються на одній планці, переносяться на другу і т. ін. і прикріплюються нижче першої.

  Нагрудний знак про закінчення навчального закладу носиться на  правій пілочці кітеля, куртки та визначається відповідно до положення про ці знаки.

  Нарукавний знак пришивається на відстані 12 см від центру пришивання рукава кітеля, куртки.

  Кокарда розміщується в центрі околичці кашкета, налобника  шапки або в центрі переднього шва пілоток.

 1.7. Відстань від підлоги до низу півпальта чоловічого – 60 см, пальта жіночого - 40 см, плаща чоловічого та жіночого - 40 см.

  Відстань від підлоги до низу спідниці в костюмі парадному – 60 см, спідниці в костюмі повсякденному - 55 см.

   1.8. Рукавички носяться при зимовій формі одягу.

   1.9. Забороняється:

     носіння форменого одягу невстановленого зразка, поєднання предметів форменого одягу, взуття, знаків розрізнення та фурнітури, що належать до різних форм одягу, а також форменого одягу з предметами цивільного одягу;

    носіння нагрудних знаків, не передбачених законодавчими та нормативно-правовими актами Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та Державної митної служби України.

 

Знаю, що жодна з курсанток після цього не побіжить дошивати рюшки до спідниці та не зніме гарні чобітки неформеного кольору, хочу лише вас попередити, згідно усного розпорядження в.о. ректора Ченцова В.В., після травневих свят посилиться контроль за додержанням правил носіння форменого одягу.

Отже, будьте обачливими, виконуйте свої обов’язки, може, колись за сумлінне ставлення до служби вам дадуть премію чи підвищать у званні.

Категория: Газета №2 апрель2005 | Добавил: amsu (06.03.2008) | Автор: Азадова Т. М04-1
Просмотров: 1765 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 4.5/2
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Таможня дает добро © 2024
больше новостей в газете а также новости