Суббота, 23.11.2024, 14:41
Приветствую Вас Гость | RSS
Главная | Каталог статей | Регистрация | Вход
Меню сайта
Категории раздела
Номер №1 март 2005 [14]
Газета №2 апрель2005 [8]
Газета №3 сентябрь 2005 [11]
Газета №4 октябрь 2005 [7]
Газета №5 декабрь 2005 [6]
Газета №9 июнь2006 [21]
Газета №10 сентябрь 2006 [12]
Газета №11 октябрь 2006 [8]
Газета №12 ноябрь 2006 [10]
Газета №6 февраль 2006 [2]
Газета №7 март 2006 [9]
Газета №13 декабрь 2006 [9]
Газета №14 февраль 2007 [10]
Газета №8 апрель 2006 [10]
Март 2008 №18 [3]
АМСУ май 1012 [6]
Газета Академия - АМСУ
Поиск
Наш опрос
Хтели бы работать на таможне?
Всего ответов: 281
Статистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0
Форма входа
Теги
EUBAM (3)
Полезность
Сайт клуба "Менеджер"
Главная » Статьи » Газета "Академия" » Газета №3 сентябрь 2005


Зустріч органів студентського самоврядування

7 вересня відбулася зустріч органів студентського самоврядування Академії (Курсантської ради, Комітету у справах сімї та молоді) із її керівництвом, зокрема, із в. о. ректора АМСУ Віктором Васильовичем Ченцовим.

Подібну зустріч представників студентської молоді нашого вузу з адміністрацією уже проводили минулого навчального року. На цих засіданнях члени органів курсантського самоврядування задають керівництву ті найбільш хвилюючі для наших студентів запитання на всіх рівнях їх життя – від господарського до навчально-виховного. Такі заходи проводиться переважно для того, щоб курсанти отримали відповіді на свої питання, інформаційним посередником між якими і виступають Курсантська рада, Комітет у справах сім’ї та молоді, газети “Академія” та “Ми”.

Кожне питання ретельно обговорювали - про це свідчить засідання, яке тривало майже 2 години. Актуальність обговорюваних проблем не давала змоги інакше провести зустріч. Ми навмисно не будемо вказувати імена осіб, які задавали питання та відповідали на них – отримані відповіді є позицією керівництва АМСУ.

 

Чи будуть зараховані 5 років навчання в Академії до трудового стажу?

Є певні юридичні норми, які дозволяють / не дозволяють це зробити. Курсанти Академії митної служби України не несуть наразі ні державної, ні військової служби, присягу вони не приймали, діяльність курсанта обмежується навчанням, а отже, про трудовий стаж державного службовця не йдеться.

 

Вже три роки Академія набирає на навчання контрактні групи. Як буде вирішуватися проблема працевлаштування студентів-контрактників на митницях?

Працевлаштування буде проходити першочергово для тих, хто поступив в АМСУ за державний кошт. Але, тим не менше, керівництво ДМСУ неодноразово заявляло про те, що найкраші студенти все ж таки будуть працювати на митницях.

 

Перший курс одягнули у літній варіант форми... Як надалі буде здійснюватися забезпечення курсантів формою?

На закупівлю форм для АМСУ потрібно витратити 3 млн. грн., у той час як цього року на закупівлю форми для всієї ДМСУ виділено тотожну суму. Складно вирішити проблему із контрактниками. Для того, щоб їх одягнути, повинна існувати персональна домовленість із батьками студентів, адже закупівля форм проводитиметься за батьківський кошт.

 

Чи можна зробити вхід до гуртожитку вільним до 24.00, як це було раніше?

Проблема полягає тільки в режимі роботи чергової частини, але дозвіл входити до гуртожитку до 24.00 буде надано.

 

Ще одне питання, яке стосується нашого побуту. Чи можливо зробити так, щоб у гуртожитку цілодобово працювало постачання гарячої води?

Технічно ми готові до того, щоб включити воду вночі. Складніша ситуація із гуртожитком №3. Але у найближчому майбутньому і ця проблема буде вирішена.

 

Цього року набрали дві групи курсантів спеціальності „Інформаційні управляючі системи та технології”, а кількість і якість наявних в Академії комп’ютерів не змінюється .. Як Ви прокоментуєте цю ситуацію?.

 Організація компютерного парку необхідна, але це дуже коштовно. Минулого року на всю ДМСУ виділили 450 компютерів, з них в Академію надійшло 10 машин. 27 компютерів АМСУ закупила на власні кошти. Щодо модернізації компютерного парку, потрібно зауважити, що на 90% ефективність навчання залежить не від сучасності наявної техніки або програмного забезпечення,  а від курсанта. Зміна програмного забезпечення проходить щомісячно, але суттєві принципи роботи з програмою зберігаються з 60-х років. Все інше, про що ми говоримо тепер – це натискання клавіш. До того ж, минулого навчального року компютерні класи працювали і в суботу, але вчитися приходили окремі, поодинокі курсанти, і то перед початком сесії.

 

В Академії призупинена діяльність на міжнародному рівні. Кожен ВНЗ в Україні має свого вуза-побратима за кордоном, то чи може і АМСУ співпрацювати з якимось вузом, проводити обмін студентами тощо?

Міжнародний відділ Академії ще справді не набрав сили, але ми вже робимо певні кроки у цьому напрямку. Так, до нас приїхало на навчання декілька чоловік із Киргизії, Узбекистану. Щодо наших курсантів, 5 років для цього не потрібно, а достатньо одного – двох семестрів навчання за обміном. Щодо вирішення даної проблеми, то вона безпосередньо повязана із фінансуванням.

 

У лютому 2006 року студентські квитки більшості курсантів будуть прострочені. Яким чином буде вирішене питання з надання нових студентських квитків курсантам?

Минулого року ми отримали нові пластикові студентські квитки. Їх видали терміном на один рік, тому що тоді йшло питання про заміну цих нових студентських квитків ще новішими. Нові студентські квитки придбаємо для першого курсу, а інші ще трохи почекають. Підписані відповідні запити до Міносвіти України, це питання вирішується централізовано.

 

Хотілося б, щоб курсанти, які навчаються за спеціальністю “Міжнародна економіка”, вивчали більше мов...

Є певні державні стандарти та освітньо-професійні плани, які не дозволяють збільшити кількість годин, присвячених вивченню іноземних мов. В АМСУ, порівняно з іншими вузами, виділено на 2 години більше занять з іноземних мов. Тому коли ми говоримо про покращення вивчення іноземних мов в АМСУ, робити це потрібно в контексті покращення якості викладання.

 

Наприкінці Віктор Васильович Ченцов відмітив, що основною задачею для Академії є виховання з нас, курсантів, таких людей і надання нам такої освіти, яка дозволить повернутися на митниці і працювати там нормально. Для того, щоб молодий інспектор із свого першого дня на митниці орієнтувався у виконуваній ним роботі, до навчального плану Академії продовжують вводити дисципліни митного спрямування, для викладання яких запрошують фахівців митних органів. Кредит, наданий державою для нас, курсантів, потрібно ефективно використати - від нас очікують професіоналізму і гідної служби в органах митної служби України.

Категория: Газета №3 сентябрь 2005 | Добавил: amsu (06.03.2008) | Автор: Пасічник Т. М04-1
Просмотров: 886 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Таможня дает добро © 2024
больше новостей в газете а также новости