24 – 25 листопада 2005 р. в Академії митної служби України відбудеться науково-практична конференція „Економічна безпека держави в умовах інтеграції до світового співтовариства”.
Мета конференції: узагальнити наукові дослідження з питань економічної та зовнішньоекономічної безпеки держави в контексті сфер, напрямів та чинників щодо її реалізації в умовах трансформації господарських відносин на інтеграції країн до світового співтоварисгва. Сформулювати практичні рекомендації по підвищенню ефективності функціонування органів державного управління по забезпеченню економічної безпеки.
Планується робота секцій за напрямами:
- Історико-соціологічні, соціальні, політологічні та законодавчі чинники формування та забезпечення економічної безпеки держави;
- Місце та роль органів державного управління у забезпеченні економічної безпеки держави;
- Економічна безпека держави: міжнародний, національний та регіональний аспекти
- Стан та проблеми забезпечення ресурсної безпеки держави: енергетичної, екологічної, продовольчої, трудоресурсної, технологічної, інформаційної, тощо
- Фінансова безпека та проблеми детінізації економіки.
Робочі мови конференції: українська, російська.
20 – 23 жовтня в Криму, м. Судак проходив чотириденний семінар „Формування майбутнього Європи” (“Shaping the future of Europe”), присвячений питанням інтеграції України у європейський простір. Семінар проводився у мальовничому куточку України, на базі туристичного комплексу „Судак” за підтримки фонду Конрада Аденауера, Інституту євроатлантичного співробітництва, фонду „Відродження”, благодійного фонду Сороса та Національного університету ім. Тараса Шевченка. Учасниками семінару були викладачі вищих навчальних закладів України, активісти громадських організацій.
Мета тренінгу — навчити групу осіб, що згодом започаткують професійне проведення рольових ігор з питань європейської інтеграції як елемент “європейської освіти” при університетах і громадських організаціях.
Програму тренінгу розроблено за участю дослідницької групи „Молодь та Європа” Центру прикладних політичних досліджень при Мюнхенському університеті. Використана методика широко застосовується при викладанні європейських студій у вищих навчальних закладах країн-членів ЄС.
Тренінг складався з двох частин: перша проходила в режимі практичного моделювання переговорного процесу між країною, що прагне вступити до ЄС, та Європейським Союзом із залученням тренерів з Німеччини; друга полягала у роз’ясненні принципів і методики проведення такого моделювання для ширшої аудиторії.
Робоча мова заходу — англійська. Кількість учасників тренінгу – 50 осіб. Фінансові витрати, пов‘язані з проживанням та харчуванням учасників, організатори заходу взяли на себе.
Учасниками семінару були :
- викладачі вищих навчальних закладів, які викладають європейські студії чи дисципліни з відповідним елементом,
- активісти громадських організацій, що мають досвід здійснення проектів з європейської інтеграції.
До учасників висувалися наступні критерії оцінки/ відбору:
- бути представником громадської організації, що має досвід здійснення проектів з європейської інтеграції та ресурси для проведення рольових ігор для ширшої аудиторії свого регіону;
- бути викладачем чи науковим співробітником університету, який читає курс з європейських студій і матиме змогу використовувати ресурси університету для проведення рольових ігор для широкої аудиторії свого регіону;
- мати знання про функціонування інститутів Європейського Союзу, про принципи переговорного процесу та зміст перетворень, що повинна здійснити кожна країна-кандидат на вступ до ЄС;
- мати обґрунтовану мотивацію та спроможність проводити рольові ігри з європейської інтеграції для ширшої аудиторії;
- володіти достатнім для вільного спілкування рівнем англійської мови.
Академію митної служби України представила делегація у складі трьох курсантів: Добрянського Олега (М04-1), Оганесяна Марата (ЕМ01-1), Пасічника Тараса (М04-1).
|